16 פבר 2017
פברואר 16, 2017

איך נפרדים נכון?

אין תגובות

פרידה או גירושין אינם דבר קל, הן מבחינת ההיבט הרגשי ובוודאי מבחינת ההיבט הכספי. במסגרת פרידה או גירושין, על בני הזוג להסדיר גם נושאים משפטיים רבים, אשר לבטח לא הופכים את הפרידה או הגירושין לדבר קל, בין אם מדובר בבני זוג נשואים ובין אם מדובר בידועים בציבור. במאמר שלהלן, נסביר כיצד אפשר להיפרד ו\או להתגרש בצורה נכונה, על סמך ניסיוננו כעורכי דין לגירושין, כדלקמן:

לנהל משא ומתן בתום לב:

אחת הדרכים להיפרד או להתגרש בצורה נכונה, יעילה ומהירה, היא באמצעות הסכם גירושין או הסכם פרידה. בשני המקרים, על ההסכם לכלול את כל ההיבטים הנדרשים לצורך פרידה מהירה, לרבות ההיבטים הכספיים. לכן, כדי לייעל את ההליך, כדאי לנהל משא ומתן.

משא ומתן יכול להתנהל באופן ישיר בין שני בני הזוג. לחלופין, אפשר להיעזר גם בעורכי דין לצורך ניהול משא ומתן. כך או כך, על המשא ומתן להתנהל בתום לב, בהגינות ותוך כבוד הדדי. יש לזכור כי המשא והמתן מתנהל בין שני בני זוג ולא בין אויבים. לכן, התנהגו בהתאם.

לפנות להליך גישור:

כפי שציינו לעיל, הדרך הנבונה ביותר להתגרש בצורה נכונה ויעילה, היא באמצעות משא ומתן. כדי לקיים משא ומתן נכון ויעיל, אפשר לפנות להליך גישור. כלומר, להיעזר בשירותיו של מגשר גירושין מוסמך בעל ידע וניסיון ובפרט בתחום דיני המשפחה.

לגישור בתחום דיני המשפחה יש מספר יתרונות: הוא אינטימי, מהיר. למגשר גירושין אין הסמכה להכריע בטענות של בני הזוג ותפקידו לגשר בין בני הזוג. לעומת זאת, הליך משפטי בתחום המשפחה תמיד מביא לפגיעה ביחסים וכן הוא מתנהל בעצלתיים, לעומת הליך גישור. באותה נשימה נעיר כי בשנים האחרונות, הליכי גישור בתחום המשפחה תופסים נפח רחב מאוד במסגרת כלל תחום הגירושין. לכן, המלצתנו היא לקיים הליך גישור בעת הצורך.

להמשיך לשמור על קשר תקין עם הילדים המשותפים:

טעות מהותית שבני זוג עושים במסגרת פרידה או גירושין, היא להזניח את הקשר עם הילדים המשותפים. חשוב להדגיש כי הזנחת הקשר אינה נובעת מרוע או מאדישות לטובתם של הילדים. היא נובעת באופן טבעי, בשל העומס (הן הנפשי והן הכספי) המוטל על בני זוג שנמצאים בהליכי גירושין ופרידה. בני זוג שנמצאים בהליך פרידה או גירושין, לעיתים שוכחים כי הסובלים העיקריים במסגרת הליך גירושין הם הילדים, שבבת אחת נאלצים בעל כורחם להיפרד מהתא המשפחתי החם והמגונן שבו גדלו. לכן, ההמלצה שלנו היא לא להזניח את הקשר עם הילדים המשותפים שלכם.

קיימו משמורת משותפת:

בהמשך להמלצה שהצגנו לעיל, אנו סבורים כי דרך נכונה להתגבר על הליך פרידה או גירושין וגם לייעל אותו ולסיימו במהירות, היא להסכים על קיומה של משמורת משותפת. נסביר: משמורת משותפת היא משמורת שבעצם מקוימת באופן שווה ע”י ההורים. לא עוד הורה שנהנה ממשמורת בלעדית והורה אחר שנהנה מהסדרי ראיה מצומצמים וקבועים, אלא משמורת אחת שבמסגרתה שני ההורים לוקחים אחריות שווה על הילדים, על כל המשתמע מכך וגם נהנים מגידול הילדים, באופן שווה. נעיר כי בשנים האחרונות, יותר ויותר בני זוג אשר נפרדו או התגרשו, פנו לאפיק של משמורת משותפת.

לא להזניח את הקשר עם המכרים ובני המשפחה:

אחת ההמלצות שלנו ללקוחות הפונים לעזרתנו לצורך ייצוגם במסגרת הליך גירושין או פרידה, היא לא להזניח את הקשר עם המשפחה הקרובה ועם חברים. אנו סבורים כי פרידה או גירושין, הם דווקא השלב שבו יש לחזק את הקשרים הללו וגם ליצור קשרים חדשים. כך ניתן להתגבר על הקשיים הנלווים לאותם הליכי פרידה.

לפנות לייעוץ משפטי:

ההצעה החשובה ביותר שנעניק לכם, בני זוג שנמצאים בהליך פרידה או גירושין, היא לפנות בהקדם לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין משפחה מיומן ובעל ניסיון. אומנם חשוב להתגרש או להיפרד ביעילות וכן לנהוג בתום לב ובהגינות, אך יש לעשות כן תוך מודעות מלאה לזכויות שלכם ושלכן. הדרך לדעת מהן הזכויות, היא לפנות לקבלת סיוע משפטי ובהקדם.

לסיכום:

פרידה או גירושין אינם הליך קל, אך אפשר לבחור איך לנהל את ההליך הזה. ניתן לנהל הליכים משפטיים ארוכים ויקרים, אך לחילופין אפשר לנהל משא ומתן ולחתור לסיום ההליך ביעילות ובמהירות. אנו סבורים כי זו הדרך הנכונה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
איך נפרדים נכון?, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *