כל עורך דין לגירושין יודע, כי אחת הבקשות השכיחות ביותר מלקוחות שמעוניינים להתגרש, היא לסיים את ההליך במהירות. הרצון העז להתגרש במהירות הוא טבעי, משום שגירושין אינם הליך קל – אלא הליך קשה רגשית ויקר. אך האם באמת אפשר להתגרש במהירות? התשובה חיובית. להלן מספר עצות מועילות בנושא.

לשמור על קשר תקין עם בן או בת הזוג:

כל מי שקורא את המאמר, בוודאי משוכנע שתכליתו היא להעניק עצות משפטיות מועילות בלבד, אך למעשה, המשפט הוא רק כלי בידי בני אדם להשיג את מטרותיהם, הוא אינו המטרה. אף אחד לא מעוניין לפנות לבתי משפט – רק כאשר אין לו ברירה. כלל זה רלוונטי גם בהליכי גירושין. לכן, אם יש לכם מטרה – להתגרש ולקבל את זכויותיכם במהירות, הליך משפטי יכול אולי לסייע לכם, אך שוב, הוא אינו המטרה.

את אותן מטרות תוכלו להשיג גם באמצעות דו-שיח עם בן/בת הזוג. בנוסף, דו-שיח עם בן/בת הזוג, יכול גם לשכך את יצר הנקמה, הכעס והרצון לעשות “דווקא” (שלצערנו, מאוד מאפיין בני זוג, שנמצאים בקלחת הגירושין). לכן, הדרך הנכונה להתגרש במהירות, היא לשמור על קשר תקין, רציף ומכבד עם בן/בת הזוג.

לנסות להיעזר בגישור:

מטרתו של הליך גישור, היא להביא צדדים ניצים (לרבות בני זוג) לידי פשרה מוסכמת. לעומת זאת, תכליתו של הליך משפטי, היא להביא להכרעה בנוגע לטענות המועלות ע”י הצדדים.

מטבעו, הליך משפטי הוא ארוך (בשל העומס המוטל על הערכאות המשפטיות בישראל) ויקר יותר. הליך גישור הוא אינטימי. הוא אינו מתנהל כמו משפט (לרבות סדרי הדין המאפיינים אותו), אלא נערך במשרד, בשקט ובנועם.

כמו כן, מבחינה כלכלית, גישור זול בהרבה. לכן, פנייה להליך גישור יכולה לסייע רבות לבני הזוג להסדיר את כל הנושאים המורכבים שיש להסדירם במסגרת הגירושין (כמו משמורת ילדים, חלוקת רכוש משותף ועוד) וכן לייעל ולזרז את ההליך.

לחתום על הסכם:

ניתן לנהל הליך גירושין יקר וארוך. לעומת זאת, אפשר לפתור את כל הבעיות והמחלוקות בהסכמה, באמצעות חתימה על הסכם גירושין. במסגרת הסכם הגירושין, בני הזוג יכולים להסדיר ביניהם את כל הנושאים הנתונים במחלוקת. במידה והצדדים מגיעים להסכמות, יש לאשר את הגירושין בבית הדין הרבני. את כל הנוגע לדמי המזונות, יש לאשר בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין הרבני.

אין צורך להכביר במילים על העובדה, שהסכם חתום עשוי להאיץ את הליך הגירושין ולהוביל לפתיחת דף חדש בחייכם – במהרה.

לזכור מהן המטרות האמתיות שלכם:

לעיתים, בסבך הגירושין, בני הזוג שוכחים מהי המטרה האמתית שלהם. אותה “שכחה” נובעת מניהול הליכים רבים, שלעיתים נמשכים שנים רבות ומסתכמים בכספים רבים.

לכן, אחת העצות החשובות ביותר למי שרוצה להתגרש במהירות, היא לא לשכוח מהי המטרה האמתית. המטרה האמתית היא לסיים מערכת יחסים זוגית שאינה מקדמת אתכם ואינה נוסכת בכם אושר – אל תשכחו זאת.

לא לנצל את ההליך המשפטי לרעה:

אחד העניינים שמאריכים את הליך הגירושין, הוא ניצול לרעה של הליכים המשפטיים. בהליכי גירושין קל לעשות זאת. הסיבה העיקרית לכך היא, שבישראל קיימות שתי ערכאות העוסקות בדיני משפחה – בית הדין הרבני ובית המשפט לענייני משפחה. לא אחת בני זוג מנהלים הליכים כפולים ומגישים בקשות רבות. בכך, הם מכבידים רבות על הליך הגירושין, מייקרים אותו ובוודאי שלא תורמים למהירותו.

לכן, אם אתם רוצים להתגרש במהירות בהקדם ולסיים עם ההליך, אל תתפתו לנצל הליכים משפטיים לרעה. היו עניינים ותנהלו הליך משפטי ענייני. כל זאת, במקרים שבהם לא הצלחתם להגיע להסכמות ביניכם.

לכבד:

נראה שהעצה החשובה ביותר, שגם עולה בקנה אחד עם שאר ההצעות שהזכרנו במאמר, היא גם העצה הפשוטה ביותר. נהגו בכבוד כלפי בן/בת הזוג. אם תכבדו, תעריכו ותזכרו שאינכם מתגרשים מאויב ולא מאדם שרוצה להזיק לכם, אלא מיקיר ליבכם שאהבתם עד לא מזמן – יתכן שגם הגירושין יהיו נעימים יותר ובוודאי שגם מהירים יותר.

לקבל ייעוץ משפטי:

עורך דין לגירושין בעל ניסיון רב בתחום דיני המשפחה, יוכל לסייע לכם לנהל הליך גירושין מהיר ויעיל. אל תהססו לקבל ייעוץ משפטי, אשר יבהיר לכם את הזכויות המוקנות לכם.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
אני רוצה להתגרש במהירות - מה לעשות?, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *