אדם שחייו התהפכו לאחר שסבר מפגיעה חמורה ברגלו במהלך העבודה, זה בפיצוי ממעסיקו לשעבר לאחר שזה הודה כי הפר הנחיות בריאות ובטיחות.

בזמן תיקון והתקנה של מטבח יחד עם צוות העבודה, גלן לאו החליק על בלוקים משוחררים בעודו סוחב ציוד כבד שנפל על רגלו והותיר אותו פצוע באורח קשה.

כעבור כמה שבועות, תסמיני הפגיעה החמירו כשהוא סובל מזיהומים רבים, דהיית צבע ברגלו וחבורות קשות בחלק התחתון של רגלו.

הוא הותר במצב של כאבים תמידיים, ומאז אובחן עם כאבים כרוניים וניוון סימפטי פוסט-טראומטיות.

ביוני שנה שעברה – למעלה משנה אחרי הפגיעה שהתרחשה במאי 2013 – הוא פוטר מעבודתו בטענת מעסיקו כי הסבירות לחזרתו לעבודה לא נראית לעין.

מר. לאו בן ה- 47 דאז, שכר את שירותיו של עורך דין מומחה לתאונות עבודה, במטרה לחקור ולבדוק אם מעסיקו לשעבר עבר על הנחיות בריאות ובטיחות כלשהן.

משרד עורכי דין ‘ארווין מיטשל’ הצליחו להגיע להסכם עם המעסיק לשעבר במסגרתו יפוצה הנפגע על מנת לעזור לו בתהליך השיקום המתמשך.

מבדיקה שערך משרד עורכי הדין, נמצא כי הנפגע רחוק מאשם בפציעתו, כיוון שהחברה בה הועסק הייתה אמורה לערוך בדיקה והערכת סיכונים יסודית טרם הכניסה לעבודה.

בעקבות פציעתו, הנפגע שוקל מעבר לדירת קרקע הודות לקשיי ניידות. מר. לאו אמר: “הפשרה תהיה עזרה עצומה למשפחתי, במיוחד נוכח הטיפול הרפואי השוטף ושירותי השיקום, אוכל להתמקד עכשיו כל כולי לתהליך השיקומי ומקווה שאוכל להגיע ליום בוא אוכל להתמודד עם הפציעה והכאב, ובסופו של דבר להחזיר את חיי למסלול.”

מר. לאו סובל מפציעה חמורה בחלקו האחורי של ברכו. מזה זמן רב שהוא מטופל בטיפולים ותרופות שונות על מנת להילחם בפגיעה אך נראה שגופו מתקשה להיפטר מהפציעה לגמרי. הצוות הרפואי שמטפל בו מצא שהטיפול לא פשוט, מה שהשאיר את הנפגע ממתין תקופות ארוכות בעודו סובל מכאבים מייסרים.

מר. לאו הוסיף: “מאז התאונה, לא רק שהתמודדתי עם הפציעה החמורה בברך, הפציעה השפיעה על כל היבט בחיי האישיים. אני סובל מכאבי תופת על בסיס יומיומי. אשתי התמודדה עם בעיות בריאותיות במהלך השנים ונהגתי לסייע לה בבית, מה שלאחרונה לא יכלתי לעשות כתוצאה מהפתיעה וזה מדכא אותי.אני נתמך על ידי אשתי אמילי וביתי מאז התאונה והן פשוט נפלאות.”

מנישה פטל, מומחית לפגיעות חמורות ממשרד עורכי הדין לדיני עבודה ‘אירווין מיטשל’, אמרה: “התסבוכת שעבר הנפגע הייתה יכולה להימנע בקלות. הוא נותר עם פציעה מתמשכת וחוסר יכולת לחזור לעבודה בעתיד הנראה לעין והדבר השפיע באופן דרמטי על חייו ומשפחתו. חקיקה בנושאי בריאות ובטיחות שיחקה תפקיד חשוב בהפחתה משמעותית של נפגעים והרוגים בסביבות העבודה.”

בארה”ב, ההיסטוריה ומחקרים מראים כי שיפור תנאי העבודה והבטיחות של עובדים החל להשתפר עוד בעיצומה של המהפכה התעשייתית בשלהי המאה ה-19 למרות העדר מוחלט של חקיקה. מהמחקרים עולה כי השוק התחרותי על עובדים פעל כתמריץ חיובי עבור מעסיקים למשוך אליהם את העובדים החרוצים והטובים ביותר, מה שהניע אותם להבטיח לעובדים סביבה בטוחה יותר, להעניק להם ולמשפחותיהם סיוע כלכלי בגידול הילדים ועוד. עם זאת, תאונות רבות התרחשו, יתרחשו והן חלק מצער בחיינו.

את תגובת מעסיקו של מר. לאו לא היה ניתן להשיג.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
העובד שחייו התהפכו לאחר שנפגע ברגלו במהלך העבודה, יזכה לפיצוי לא מבוטל, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *