23 נוב 2017
נובמבר 23, 2017

זכויות הגבר במשפחה

אין תגובות

הליך גירושין מסב לא מעט כאב, עוגמת נפש וכן נזק כלכלי לבני הזוג החווים אותו. בתור עורכי דין העוסקים בתחום המשפחה והגירושין, אנו עוסקים רבות בכל מה שקשור לזכויות בני הזוג וכן לאופן שבו צריך להתנהל הליך הגירושין. עם זאת, במאמר שלהלן, נבקש דווקא לעסוק בנושא אחר: הפעם – נעסוק באופן שבו הגבר יכול להתמודד עם הליך הגירושין: נציג סקירה של מספר עצות, המבוססות על ניסיוננו, לאופן שבו מומלץ לגבר לשמור על זכויותיו במסגרת הליך הגירושין.

כל זאת – לידיעתכם/ן, ונוחיותכן/ם הגולשים והגולשות. נעיר למען הסר ספק, כי המאמר שלהלן הוא מאמר כללי בלבד ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ משפטי ספציפי.

הליך הגירושין – קווים לדמותו:

הליך הגירושין, כשמו כן הוא, “הליך” הכולל בחובו מספר נושאים שבני זוג יצטרכו להסדיר, בין אם באמצעות הכרעה משפטית של בית המשפט לענייני משפחה ובין אם באמצעות הכרעה של בית הדין הרבני. ככלל, הליך הגירושין – תחילתו בהסדרת סוגיית הגירושין לגופה. בני זוג שיבקשו להתגרש, יעשו כן באמצעות הגשת תביעה לגירושין לבית הדין הרבני. שם, יהיה על המבקש/ת להוכיח כי עומדת לזכותו/ה עילת גירושין מכוח הדין הדתי–העברי (למשל – בגידה, מעשה כיעור, מום גופני ועוד).

כמו כן, במסגרת הליך הגירושין, על בני הזוג להסדיר גם את סוגיות משמורת הילדים ומזונות הילדים. הנושא הראשון עוסק בשאלה – מי ישמש בתור הורה משמורן, כלומר – מי יהיה ההורה האמון על הטיפול השוטף בילדים. במקביל, מזונות הם התשלום החודשי שבו חייב האב, לטובת ילדיו, מכוח הדין העברי–דתי, שחל בנושא. תכלית המזונות היא להבטיח לילדים קיום כלכלי סביר. הנושא האחרון שבני הזוג יצטרכו להסדיר, הוא סוגיית הרכוש המשותף שלהם.

איך מתמודדים עם גירושין?

התמודדות עם גירושין אינה דבר פשוט כלל, לא לנשים ולא לגברים. אך הפעם, נמנה מספר עצות, לך – הגבר, כיצד תתמודד עם הליך הגירושין ותשמור על זכויותיך:

ייעוץ משפטי –

אם אתה רוצה להתגרש תוך שמירה על זכויותיך, כדאי מאוד להיעזר בייעוץ משפטי של עורך דין גירושין. הליך גירושין הוא הליך קשה, מורכב ויקר. לכן, רק סיוע משפטי מהשלב הראשון, יוכל לסייע לך, הגבר, למצות את זכויותייך על הצד הטוב ביותר.

יחס של כבוד –

אנו תמיד ממליצים לנהוג בכבוד כלפי אישה, בפרט במסגרת הליך גירושין. לרוב, התנהלות מכובדת ומכבדת, רק תסייע לקדם את הליך הגירושין, על כל המשתמע מכך. כדאי לזכור כי גם לאישה שממנה אתם מתגרשים, קשה. גם היא צריכה עזרה כספית ורגשית, בדיוק כמו שאתם צריכים. לכן, אל תקשו אלא תכבדו.

חיסכון כספי –

אנו ממליצים ללקוחותינו לשמור כספים לעת צרה, במיוחד במהלך תקופת הגירושין, שעשויה להוליד הוצאות כספיות רבות. אין ספק שהליך הגירושין הוא הליך של שינוי תא משפחתי, מה שמצריך סבלנות וכן יכולת כלכלית – במקרים רבים. יש גם לקחת בחשבון, שבעת הגירושין, הגבר יצטרך לשאת במזונות ולעיתים אף בדיור נפרד, מה שעשוי להגביר את הקושי הכלכלי.

סיוע פסיכולוגי –

הליך הגירושין הוא הליך מורכב מבחינה רגשית. לכן, אל תהססו – תמיד טוב להיעזר באיש מקצוע כדי לשוחח ולדבר על הדברים שמקשים עליכם. סיוע פסיכולוגי הוא דבר נהדר, אשר יוכל לסייע לכם, הגברים, להכיר את עצמכם טוב יותר וכן להבין את הצרכים הרגשיים האמתיים שלכם. הדבר יסייע לכם גם בהליך הגירושין וגם בעתיד, כאשר תחתרו לזוגיות חדשה.

חתירה ליישוב סכסוך –

כיום, הדין מחייב הגשה של תביעה ליישוב סכסוך, לפני הגשת תביעה בתחום דיני המשפחה. יש לכך יתרונות וחסרונות, אך הפעם נמנה את היתרונות. היתרון העיקרי הוא בסופו של דבר – סיוע של בעלי מקצוע לבני זוג ניצים בהליך גירושין, לנסות לפתור את המחלוקות ללא היזקקות להליך משפטי ארוך ומורכב. לכן, במסגרת הליך גירושין, אנו תמיד מציעים לחתור לקיומה של פשרה, ככל הניתן.

היום שאחרי –

הליך הגירושין יסתיים בשלב מסוים ולאחר מכן יגיע “היום שאחרי”. אל תשכחו זאת, תמיד תפעלו כדי לקדם את הליך הגירושין בצורה טובה, ראויה, הולמת וכן מכבדת. זכרו כי לאחר מכן, תרצו להתקדם בחיים, למצוא זוגיות חדשה ובכלל זה להצליח. לכן, גם כאשר קשה, אל תשכחו שהליך הגירושין יסתיים לבסוף.

לסיכום:

לא קל להתגרש, בין אם אתה גבר ובין אם את אישה, אבל אפשר לקיים הליך גירושין קל, נעים והולם. בשביל זה, תמיד מומלץ להיעזר בעורך דין גירושין וכן לנהוג בצורה מכבדת.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
זכויות הגבר במשפחה, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *