הגיע היום הגדול: היום אתם מצטלמים לסרטון התדמית העסקי הראשון שלכם. החלטתם על הקונספט ועל הנושא, כבר יש מיקום וגם צוות. התאמנתם מול המראה ומול המצלמה, ואתם מרגישם מוכנים לגמרי מבחינת ידע ומבנה הסרטון.

היתרון שבסרטון מצולם על פני כתיבת מאמר או בלוג הוא כמובן שרואים אתכם. לצופה, שהוא למעשה הלקוח העתידי, יש הזדמנות להתרשם מכם באופן כולל יותר: מהמראה, מטון הדיבור, ממבט העיניים. אנחנו כבר יודעים שתקשורת בלתי מילולית משפיעה יותר מתקשורת מילולית. לכן טבעי הדבר שתרצו להראות במיטבכם.

הנה כמה הטיפים לצילום מוצלח מבחינת המראה שלכם:

את יפה כשנוח לך

וגם אתה. כאשר אנחנו לובשים בגד נוח, שהבד שלו נעים, שהוא דומה למה שאנחנו רגילים ללבוש בדרך כלל, באופן טבעי נחוש יותר נינוחים וטבעיים מול המצלמה. אם זו לא המלתחה הקבועה שלכם – זה לא הזמן ללבוש חצאית עפרון צרה ועקב גבוה, או לנסות ללבוש חולצה בצבע צעקני ובולט במיוחד.

העדיפו בגד בצבע חלק ולא מקושקש. את העניין הוסיפו בעניבה מיוחדת, צעיף צבעוני, תכשיט בולט. הימנעו מחולצות מבריקות, כמו סאטן או משי, וכמו כן מחולצות לבנות.

עמוד נוח

עמידה זקופה, אך לא מתוחה מדי, גב ישר, כתפיים משוכות לאחור, צוואר ארוך; תנוחות אלה יחמיאו לכם ויעזרו לכם להעביר מסר של רצינות, הקשבה ומכובדות. עוד משהו שנשמע טריוויאלי אבל משמעותי – אל תשכחו לנשום. הנשימה היא זו שמאווררת, מרפה ועוזרת לנו להיות נינוחים. לכן שימו לב לנשימה שלכם בזמן הצילומים – השתדלו שתהיה רכה ועמוקה.

עשר אצבעות לי יש

ולא תמיד אני יודע מה לעשות איתם – או בכלל עם הידיים. כדי להקטין מבוכה או תנועות מגושמות, אחזו חפץ. אם אתם מצלמים ליד שולחן, שימו לכם כוס שתייה או עט. אם אתם מצלמים בעמידה מצאו חפצים שקשורים לנושא המדובר והראו אותם מדי פעם: תמונות, מסמכים, או החזיקו את השלט שמעביר תמונות במצגת.

יום שיער טוב

שיער ותסרוקת הם חלק חשוב מההופעה הכללית. שימו לב שהשיער שלכם נקי, לא יבש וגם לא מנופח מדי, מה שיכול ליצור מען הילה לא מחמיאה בצילומים. שימו מעט קרם לחות בצורת ספריי או טיפות סיליקון – לא משהו כבד או מבריק.

טיפ לבעלי קרחת – כדי שלא תראה מבריקה בצילומים, ניתן למצוא דפי פודרה שסופחים וסופגים עודפי לחות וזיעה. השתמשו בהם בדקות שלפני תחילת הצילומים. ניתן להשתמש בדפים אלה כמובן גם לספיחת לחות מאזור המחשוף או הפנים.

אור אור אור

הדבר החשוב והמשפיע ביותר על איכות הצילומים זה התאורה. אור בהיר במידה המופנה ישירות לפנים יעשה עבודה טובה. הוא ימנע צלליות שיכולות לשוות מראה כהה, מבוגר ועייף וכן ימנע הברקה. אור טבעי זו גם אפשרות נהדרת, אך שימו לב שהוא אכן מספק אתכם.

אני פורים

גם אם אתם לא מתאפרים ביומיום (בייחוד גברים), צילומים זה זמן טוב כן לעשות זאת. כמובן יש להעדיף את המראה הטבעי – מעט צבע או הדגשה של תווי פנים, והכי חשוב להקפיד על גווני מט. לסיום מומלץ לשים פודרה, כי היא זו שתמנע מאתנו להיות מבריקים בצילומים.

זווית צילום

זווית הצילום המחמיאה היא בגובה העיניים. צילום מנקודה נמוכה לא מחמיא ומשמין, וצילום מגבוה מנמיך ומעוות. הטוב ביותר הוא למקם את מצלמה בגובה הכתפיים של המצולם, וכדאי לבדוק מה יוצא אחרי דקה או שתיים – כך ניתן לתקן במידת הצורך ולא לצלם לשווא.

הצילו! המצלמה משמינה!

זה נכון, המצלמה גורמת למצולמים להראות מעט יותר שמנים מאשר במציאות. זה קשור לתאורה, אבל גם לאופן בו אנו מתבוננים ותופסים את התמונה מבחינת עומק, שימוש בשתי עיניים ועוד. ניתן לשחק עם התאורה, וכאשר מצלמים גוף, לצלם עם תאורה צידית שמאירה צד אחד ומחלקת את הגוף לאורך ונותנת אשליה של גוף ארוך ורזה.

לסיום, זכרו: כדאי לא להתרגש יותר מדי מהמראה שלכם. מקסימום, כשיפגשו אתכם תקבלו מחמאה על כמה אתם נראים נהדר במציאות…

אימון מוביל לשלמות – לפני הצילומים עברו על תמונות שלכם, שימו לב באיזה תמונות אתם נראים טוב בעיני עצמכם והבינו למה, מצאו את הזווית המחמיאה שלכם, והתאמנו עליה מול המראה.

חיוך הוא האקססורי הכי טוב שלכם – אל תשכחו להשתמש בו.

שיהיה בהצלחה וגם בהנאה.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (6 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
להראות טוב בצילומים, 5.0 out of 5 based on 6 ratings

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *