עבירות המין, שנקבעו בחוק העונשין, הינן אוסף של מעשים שנחשבים כאסורים ובעלי אופי מיני מובהק של מגע, חשיפה ואפילו דיבור בוטה הקשור למין. במקרים רבים נשים פונות אל המשטרה לאחר תחילתו של תהליך גירושין בתלונות שונות הקשורות לעבירות מין, כאשר לעיתים הדבר נובע כמעין “קלף” להשגת היד העליונה ביישוב סכסוכים שונים. בשורות הקרובות נציג בפניכם דווקא את המקרה השני, בו עבירת המין היא זו שגרמה לבני הזוג לפתוח בתהליכי הגירושין מלכתחילה ונבין כיצד יש לגשת לעניין על הצד הטוב ביותר.

עבירות מין והקשרן לתהליך הגירושין

אונס, בעילה אסורה בהסכמה, גילוי עריות, מעשה סדום ומעשים מגונים – כל אלו מהווים עבירות מין שמוזכרות בחוק העונשין כאשר באופן טבעי חלקן מבוצעות גם ע”י אנשים שנמצאים במסגרת זוגית לגיטימית (נישואים, הסכם הורות משותפת, ידועים בציבור וכו’). כאשר דבר מעין זה קורה, הצורך בפירוק המסגרת הזוגית עולה בצורה הגיוניות, ומעבר לעובדה כי מדובר בעבירה פלילית, כעת יש לעסוק גם בענייני המשפחה. ניתן למצוא דוגמאות רבות לסוגיות מעין אלו כגון אונס של בת הזוג, מעשה סדום בילדים המשותפים או בילדים שבחזקת בן הזוג, מעשים מגונים, גילוי ביצוע עבירות מין בפרטים מחוץ למשפחה וכו’.

השלכות עבירות המין על תהליך הגירושין

עבירות מין הינן עבירות פליליות שאליהן מתייחס החוק בחומרה רבה והדבר אומר כי הנאשם עשוי להיגזר למשך כליאה, לתשלום פיצויים וכמו כן, להיות מורחק מביתו ומשפחתו. לכן, כאשר מדובר בגבר שחשוד בביצוע עבירות מין ובת זוגו מעוניינת בגירושין, הרי שעליו לנסות למצוא כל דרך אפשרית וזאת באמצעות עורך דינו, להפריך את טענות האישה ולעיתים אף לתבוע תביעה נגדית בגין הוצאת דיבה או ביצוע תלונות שווא. ומבחינת האישה? (במידה והבעל הוא החשוד בביצוע העבירה), ובכן, עליה לקבל ייעוץ לגבי היכן לפתוח את תיק הגירושין, ברבנות או בבית המשפט, וזאת במקרים בהן היא מעוניינת לתבוע את כתובתה. יש לציין כי גם במקרים של בעל שמואשם בביצוע עבירות מין, בבית הדין הרבני הוא עדיין בעל האפשרות לדרוש “שלום בית” ולהישאר נשוי לכל עניין ודבר, למרות האישומים שתלויים כנגדו בבית המשפט האזרחי.

מאחר ועבירות מין בתהליך של גירושין הינן מורכבות וקשורות למספר התמחויות משפטיות בו זמנית, הרי שרק עורך דין פלילי עם ניסיון מוכח יוכל לספק לכם את הליווי המקצועי ביותר תוך כדי התייעצות עם העמיתים הרבים שרכש לאורך השנים, מתחום המשפט האזרחי לענייני גירושין, מה שישפר את סיכויי ההגנה שלכם באופן ברור.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
עבירות מין במהלך תהליך גירושין, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *