נכתב בשיתוף משרד עורכת דין חגית הלוי

לפני כשנתיים, ישב ג’, נער בן 14 ביחד עם מס’ חברים בפארק ציבורי בעיר בית שמש, בשעה 22:00, כאשר הבחינו בבחור בעל חזות חרדית. על רקע המתיחות בעיר בין חרדים לחילונים ובעקבות אירוע אלים בו מס’ חרדים תקפו את ג’ ואת חבריו כשבועיים קודם לכן, החליטו הנערים “לקחת את החוק לידיים” והחלו להכות נמרצות את הבחור החרדי אשר נקלע למקום.

בעקבות האירוע הוגש כתב אישום חמור לבית המשפט לנוער בירושלים בגין “תקיפה בנסיבות מחמירות ממניע של עוינות כלפי ציבור” כנגד ג’ וכנגד כל הנערים שהיו מעורבים בפרשה.

לאחרונה, משפטו של ג’ הסתיים, כאשר משפטם של יתר הקטינים הנאשמים בפרשה עדיין מתנהל.

התובעת מטעם פרקליטות מחוז ירושלים טענה, כי יש להחמיר עם הנאשם שכן מדובר באירוע אלימות חמור ביותר וכי תקיפות על רקע גזעני / דתי מהווים “מכת מדינה” שיש להיאבק בהם.

עורכת דינו של הנאשם, עו”ד חגית הלוי, טענה בפני בית המשפט כי יש להימנע מהרשעת הנאשם ולהעדיף את אינטרס השיקום מחשש לנזק עתידי. עוד טענה עו”ד הלוי, כי הרשעת הקטין תהווה כתם אשר יכביד על הקטין בהמשך חייו ובין היתר בבואו להתקבל לצה”ל ובבואו להשתלב בשוק העבודה לאחר שישוחרר.

שופטת ביהמ”ש לנוער אביטל מולד, קיבלה את טענותיה של עו”ד חגית הלוי וקבעה כי על אף המעשה החמור אשר “מעורר דאגה מוסרית וחינוכית”, יש להימנע מהרשעתו של  ג’ ולנקוט כלפיו בדרכי טיפול.

לטענת השופטת, יש להתחשב בתהליך השיקומי אותו עבר הנאשם ובעובדה שהנאשם נטל אחריות על מעשיו, הביע חרטה ומאז ביצוע העבירה הנאשם לא עבר עבירה נוספת.

לבסוף, השופטת גזרה על ג’ הקטין ביצוע של 200 שעות שירות לציבור ותשלום של 1,000 ₪ כפיצוי למתלונן.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
קטין תקף יחד עם חבריו בחור חרדי ללא סיבה, אולם ביהמ"ש נמנע מהרשעתו, 5.0 out of 5 based on 5 ratings

השארת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *