עורך דין אזרחי – תחומי האחריות

בעולם המשפט ניתן למצוא שני תחומים מרכזיים שמתפצלים כל אחד מהם לתת תחומים, אלה הם המשפט האזרחי והמשפט הפלילי. בשורות הקרובות נתמקד דווקא במישור האזרחי, ונלמד מהם תחומי האחריות המרכזיים של כל עורך דין אזרחי מקצועי ואיכותי.

ענפים מרכזיים במשפט האזרחי

עורך דין אזרחי פועל בעיקר בנסיבות שגרמו לסכסוכים בעקבות אי קיום חוזים או הפרת חוקים שונים שקשורים אליהם. הענפים העיקריים באחריותם של עורכי הדין האזרחיים הם דיני החוזים (למשל, חוזי התקשרות עם חברות סלולר או כל עסקה פרטית אחרת), דיני הנזיקין (תביעות ביטוח, רשלנות רפואית), קניין (פטנטים, רכוש, מכר נדל”ן), דיני המשפחה (מזונות, גירושין, הסדרי ראייה, חוק יחסי ממון) ודיני העבודה (פיטורים, הלנת שכר וכו’). מאחר ומדובר בתחום רחב ביותר כשלמעשה גם לענפים המצויינים לעיל ישנם תתי תחומים רבים, הרי שכל עורך דין אזרחי בוחר בסופו של דבר להתמחות בענף שמעניין אותו וקרוב לליבו. מקצת עורכי הדין עוסקים בתחום הרחב של המשפט האזרחי, אך הדבר יוצר בעיה של היעדר התמחות ספציפית.

מהן דרכי הפעולה של עורך הדין האזרחי?

עורכי דין אזרחיים יכולים לפעול במספר מישורים מרכזיים. ראשית כל, הם מלווים את לקוחותיהם בשלבים הראשונים של ניסוח ועריכה של הסכמים שונים. מבין ההסכמים השכיחים והמוכרים כמעט לכל אחד מאיתנו ניתן למצוא את הסכמי מכר הדירות, הסכמי ממון, הסכמי גירושין, הסכמי פרילנסרים וכו’. במידת הצורך מתערבים עורכי הדין גם כאשר ישנה הפרה של חוזה שכזה, עוזרים לנהל את המשא ומתן עם הצד השני וכשאין ברירה, מלווים את לקוחותיהם בין כתלי בית המשפט. עורך דין אזרחי איכותי יוכל לייצגכם בכל הערכאות המשפטיות- בית משפט השלום, בית המשפט המחוזי ובית הדין הרבני.

כיצד ניתן לאתר עורך דין אזרחי מתאים?

ישנן אפשרויות רבות לתור אחר עורך הדין שמתאים לכם ביותר. כבר ציינו את החשיבות של בחירה בעורך דין שמתמחה בענף האזרחי הרלבנטי למקרה שלכם, אך בנוסף חשוב מאוד גם לבחור עורך דין אזרחי שיש לכם כימיה בין אישית טובה עימו ושבחרתם אותו על סמך היכרות מוקדמת. אחת השיטות לעשות כן היא באמצעות פורטל עורכי דין מצולם, בו ניתן לצפות בעורכי דין רבים במהלך הרצאות ובתכניות אירוח שונות, לשאוב מידע, להתרשם מאישיותם ואף להסתכל בדירוג המקצועי של בעל המקצוע שמעניין אתכם כפי שניתן על ידי לקוחות וגולשים קודמים.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.0/5 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
עורך דין אזרחי - תחומי האחריות, 5.0 out of 5 based on 5 ratings